Zalotka - jak używać?

Antoni Laskowski 2019-04-16 0 komentarzy
Wpis

Najprościej rzecz ujmując, zalotka służy do podkręcania rzęs, a więc nadawania im pożądanego, nieoczywistego kształtu – jak sama nazwa wskazuje – bardzo „zalotnego”. Jednak jedno to w ogóle wiedzieć, czym jest zalotka - jak używać jej dla zachowania maksimum bezpieczeństwa wrażliwych rzęs i korzystać z niej na co dzień.

Praktyczny mini poradnik na ten temat można bez trudu znaleźć na blogu o tematyce kobiecej e-madame.pl. Pierwszym krokiem jest całkowity demakijaż oczu, który polega na pozbyciu się śladów wszystkich naniesionych kosmetyków. Dopiero na odświeżoną skórę można nałożyć wybrane kosmetyki, które służą do makijażu oka, jednak bez tuszu do rzęs! To bardzo ważne.

Konstrukcja zalotki sprawia, że korzystanie z niej jest prawdziwie intuicyjne. Warto pamiętać, żeby podgrzać ją przez kilka sekund, używając do tego na przykład suszarki do włosów. Jednak nie można przesadzić z temperaturą, która mogłaby poparzyć wrażliwą powiekę.

Podgrzana zalotka powinna być zaciskana u nasady rzęs. Tylko wtedy uniknie się efektu złamanych rzęs czy nienaturalnego, wręcz karykaturalnego i niepraktycznego wyglądu. Stabilne przytrzymanie zalotki przez kilkanaście sekund (do około pół minuty) pozwala osiągnąć pożądany efekt zakręcenia. Istnieje także technika polegająca na kilkusekundowym ściskaniu i rozluźnianiu rzęs w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu. Przed jej zastosowaniem warto obejrzeć wideoporadnik lub skonsultować się ze specjalistką.

Zabieg można powtarzać nawet codziennie, jednak co jakiś czas – na przykład w weekend – warto dać „odpocząć” wrażliwym i podatnym na uszkodzenie rzęsom, które potrzebują regeneracji. Wymiana poduszek zalotki powinna być przeprowadzana co około kwartał.

Skomentuj wpis