Żel przeciwbólowy - jaki wybrać bez recepty?

Artur Piotrowski 2019-03-21 0 komentarzy
Wpis

Żel przeciwbólowy jest zalecany przede wszystkim przy dolegliwościach stawowo-mięśniowych, które mogą wynikać np. z uprawiania sportu, siedzącego trybu życia czy chociażby uderzenia. Tego rodzaju dolegliwości dotyczą wielu osób, bo aż 2 milionów Polaków, którzy skarżą się na ból w stawach i mięśniach. Co istotne, przypadłość ta dotyka coraz młodszych ludzi – obecnie nie tylko osoby w podeszłym wieku mają z tym problem. Na szczęście odpowiednio dobrany żel przeciwbólowy może być jego skutecznym rozwiązaniem.

W takich sytuacjach jak ból spowodowany treningiem, ciężką pracą czy uderzeniem np. w kolano pierwszym wsparciem, które może przynieść ukojenie, są właśnie żele przeciwbólowe. Ich niewątpliwa zaleta to szeroka dostępność, ponieważ można je kupić od ręki, bez recepty, np. w aptece internetowej Apteka w Sieci. Dobranie odpowiedniej maści jest bardzo ważne, jeżeli chce się z powodzeniem pokonać ból.

Przy kupnie żelu należy się kierować charakterem i intensywnością bólu. Im bardziej dokuczliwa jest dolegliwość, tym silniejszy środek powinno się zaaplikować. Jeśli chodzi o ból spowodowany uderzeniem, przetrenowaniem czy przeciążeniem, wystarczą żele o słabym lub umiarkowanym działaniu, np. chłodzące. Po silniejsze środki warto sięgnąć przy poważniejszych urazach, jak stłuczenia czy zapalenia, przy których sprawdzają się preparaty zawierające diklofenak czy naproksen.

Bez względu na to, czy poszukuje się słabszego, czy silniejszego żelu, różne preparaty można znaleźć na stronie internetowej apteki aptekawsieci.pl.

Skomentuj wpis