Czy Michael Peterson to dobry pisarz?

Artur Piotrowski 2022-11-28 0 komentarzy
Czy Michael Peterson to dobry pisarz?

Jedną z osób znanych lepiej społeczeństwu jako skazany prawomocnym wyrokiem za zamordowanie żony jest bohater popularnego serialu "Staircase", znanego w Polsce pod nazwą "Schody". Michael Peterson, bo to o nim mowa, to także autor wielu książek, głównie o tematyce historycznej oraz wojskowej. Niestety, jego sława jako zabójcy i kłamcy szybko przerosła pozytywne opinie o nim jako o pisarzu. Obecnie po jego pozycje sięgają osoby o ukierunkowanych zainteresowaniach. Tylko one, po przeczytaniu publikacji, mogą wydać opinię, czy dzieła tego twórcy są warte polecenia, czy też nie.

Zdanie na temat niektórych książek Petersona przedstawili użytkownicy portalu lubimyczytac.pl. Serwis ten zrzesza czytelników z całego kraju, lubujących się w różnych rodzajach literatury. Powieści wspomnianego autora są określane pozytywnie. W komentarzach można znaleźć takie określenia, jak "pożeracz czasu", "fantastycznie zarysowana fabuła" czy "wielowymiarowość postaci". Takie opisy zachęcają do sięgnięcia po książkę nie tylko osoby preferujące określoną tematykę, ale także dostrzegające w lekturze inne, równie istotne wartości.

Choć pozycje napisane przez Petersena są osnute wokół prawdziwych wydarzeń, na przykład wojny w Wietnamie, to nie należy brać przedstawionych w nich zdarzeń jako faktów historycznych. Są to powieści, których bohaterami są najczęściej postacie wymyślone przez autora. Choć twórca przez pewien czas był w wojsku i stacjonował za granicą, to nie brał bezpośredniego udziału w walkach. Jego doświadczenia jako żołnierza nie mogą stanowić potwierdzenia prawdziwości opisywanych sytuacji, chyba że są to opowieści osób z jego bezpośredniego otoczenia, faktycznie uczestniczących w wojnie. 

Skomentuj wpis