Domy kanadyjskie - jakie mają zalety?

Oliwier Michalak 2022-02-14 0 komentarzy
Domy kanadyjskie - jakie mają zalety?

Specjalistą od spełniania takich marzeń jest firma DrewHome, celująca od wielu lat we wznoszeniu domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Są one bardzo popularne w innych krajach, na przykład w Kanadzie i krajach skandynawskich, stąd ich nazwa - domy kanadyjskieczy skandynawskie, znane także jako domy szkieletowe.

Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że szkielet, czyli drewnianą konstrukcję, wykonuje się w fabryce, a na miejscu przeznaczenia, czyli działce inwestora, całość jest składana, co zabiera znacznie mniej czasu niż w przypadku budowy klasycznego, murowanego domu. Nie oznacza to jednak wcale, że takie domy są mniej trwałe, nie wpływa na to też fakt, że są budowane z drewna - wszak ludzie od niepamiętnych czasów budowli właśnie z tego surowca swe domostwa. W dodatku obecnie jest on odpowiednio zabezpieczany, między innymi materiałami dającymi mu niepalność.

Korzystną cenę takiego rozwiązania zapewnia też fakt, że firma proponuje budowę domów kanadyjskich według gotowych, proponowanych przez siebie projektów - ale jest to tylko jedno z wielu rozwiązań, jakie wchodzą w grę. Można też zdecydować się na wprowadzenie własnych modyfikacji do owych projektów, chcąc na przykład mieć inny rozkład ścian. Jeśli zaś ktoś chce mieć własny projekt, jego stworzenie nie będzie kosztowało wiele. Poza tym firma, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swych klientów, daje im unikalną możliwość dostosowania do budowy szkieletowej projektu budynku murowanego. Oznacza to, że nie trzeba mieć typowego domku kanadyjskiego, można ziścić swoje marzenie o posiadaniu konkretnego budynku, według wybranego projektu, ale wznieść go znacznie szybciej oraz taniej. Jest to na pewno możliwość, z której warto skorzystać.

Skomentuj wpis