Język angielski w Bydgoszczy

Liwia Kamińska 2020-02-23 0 komentarzy
Język angielski w Bydgoszczy

Już od wielu lat język angielski króluje wśród najpopularniejszych języków obcych nauczanych w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, w końcu uznawany jest za współczesną lingua franca. Nic też nie zapowiada, by miało się to zmienić, nawet mimo rosnącego znaczenia krajów azjatyckich w polityce i handlu światowym. Angielski jest językiem obowiązkowym w szkołach podstawowych, jednak mimo tego, wielu młodych ludzi deklaruje jego słabą znajomość. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, a wśród nich:

  • niska jakość nauczania szkolnego;
  • zbyt duża liczba uczniów w klasie;
  • mała liczba godzin lekcyjnych poświęcanych na naukę języka obcego;
  • duży nacisk kładziony na gramatykę kosztem zajęć konwersacyjnych.

W konsekwencji powyższego uczniowie kończący szkołę mają trudności z płynnym wypowiedzeniem się w języku angielskim, ponieważ zbytnią uwagę poświęcają prawidłowej gramatyce i strukturze zdań zamiast przekazywania merytorycznej treści.

Język angielski w Bydgoszczy

W niemalże wszystkich większych miastach w Polsce swoje usługi świadczą liczne szkoły językowe, które oferują poszerzenie kwalifikacji językowych na wyższym poziomie niż w szkołach publicznych. Nie inaczej jest w Bydgoszczy, gdzie do najbardziej znanych firm należy Perfekt. Oferowane tam kursy pozwolą na szybkie przyswojenie słownictwa oraz praktyczne zastosowanie reguł gramatycznych języków obcych. Dzięki niewielkim grupom, w których odbywa się nauka angielskiego w Bydgoszczy lub oddziale w Inowrocławiu, zajęcia są bardziej efektywne, a prowadzący może poświęcić więcej czasu każdemu uczestnikowi z osobna. Warto zainwestować w podniesienie własnych kompetencji i już dziś skontaktować się z najlepszą szkołą językową w mieście.

Skomentuj wpis