Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata od rozwodów ze Szczecina?

Ignacy Borowski 2022-10-16 0 komentarzy
Kiedy zwrócić się o pomoc do adwokata od rozwodów ze Szczecina?

Zdecydowana większość rozwodów dotyczy skłóconych małżonków, którzy walczą ze sobą niemal o wszystko. Oczywiście przez takie zachowanie cała procedura rozwodowa znacznie się wydłuża, co może jeszcze bardziej zaognić trwający konflikt. Rozstający się partnerzy muszą wspólnie ustalić, w jaki sposób dojdzie do podziału ich majątku, a także jak będzie wyglądać opieka nad dziećmi. Kolejna kwestia to wysokość alimentów, które są przyznawane również na małżonka w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie.

Wszystkie powyższe sprawy dobrze byłoby omówić poza sądem na zorganizowanej mediacji, w której najlepiej, aby uczestniczyli małżonkowie wraz ze swoimi adwokatami. Niektórzy uważają, że w pełni samodzielnie przejdą przez cały proces rozwodowy, jednak gdy partnerzy mają dzieci i wspólny majątek, to cała sprawa jest dosyć mocno skomplikowana i lepiej mieć wsparcie prawne (szczególnie w sytuacji, gdy druga strona już dawno zatrudniła adwokata).

Na terenie Szczecina rozwody są prowadzone przez Kancelarię Adwokacką — Krzysztof Konysz. Prawnicy pomagają klientom na każdym etapie sprawy — od sporządzenia pozwu rozwodowego z orzekaniem lub bez orzekania o winie, aż po udział w procesach sądowych i wspólnych mediacjach. Podczas konsultacji klient jest informowany o wszystkich swoich prawach oraz obowiązkach. Na spotkaniu ustalany jest również plan działania z uwzględnieniem oczekiwań czy roszczeń rozwodzącego się partnera. W sytuacji mocno skonfliktowanych stron to właśnie adwokat kontaktuje się z drugim z małżonków, aby omówić szczegóły i warunki rozwodu. Pomoc prawnika może przydać się także w późniejszych wnioskach sądowych związanych m.in. z podniesieniem kwoty alimentów czy ograniczeniem władzy rodzicielskiej.

Skomentuj wpis