Zbiornik na wodę deszczową podziemne

Aleksandra Górecka 2020-10-23 0 komentarzy
Zbiornik na wodę deszczową podziemne

Niektórzy klienci obawiają się zbyt wysokich cen za instalację zbiornika na deszczówkę, jednak trzeba pamiętać, że tego rodzaju inwestycja bardzo szybko się zwraca i jest widoczna w szczególności jako zmniejszone miesięczne rachunki za wykorzystaną wodę. Na stronie internetowej deszczowka24.pl dostępne są różnego rodzaju zbiorniki, które różnią się przede wszystkim kształtem oraz pojemnością, a także sposobem montażu. Wybór konkretnego produktu powinien być indywidualny i dobrze dopasowany do wielkości gospodarstwa i liczy domowników.

Czy do instalacji zbiornika konieczne jest urzędowe pozwolenie?

Podziemny zbiornik na wodę deszczową nie wymaga pozwolenia na budowę w sytuacji, gdy gromadzona woda będzie wykorzystywana wyłącznie do prac porządkowych oraz nawadniania roślin. Z kolei w przypadku, gdy właściciel chce stosować deszczówkę do celów domowych, m.in. jako wodę pitną czy do spłukiwania toalet, to konieczne jest zgłoszenie instalacji organowi dostarczającemu wodę na określonym terenie. 

Najwyższa jakość pojemników na deszczówkę

Z całą pewnością warto zapoznać się z ofertą dolnośląskiej firmy, która w trakcie produkcji rotacyjnej zbiorników wykorzystuje polietylen. Materiał ten jest niezwykle odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak niskie temperatury czy promieniowanie UV, a nawet bardzo dobrze radzi sobie z kwaśnym odczynem magazynowanej wody opadowej. Na stronie firmowej można zapoznać się ze szczegółowymi parametrami oraz zdjęciami poszczególnych zbiorników.

Skomentuj wpis